Konferencja

Prelegenci Panelu „Temat Rzeka”

Stanisław Deńko

WIZJA Biuro Architektoniczne
Członek Rady Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Dyrektor biura architektonicznego Wizja Sp. z o.o. Przez trzydzieści lat był pracownikiem dydaktycznym w Instytucie Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W latach 1989-1993 był zatrudniony jako pracownik dydaktyczny w College of Architecture, The University of Tennessee , Knoxville, USA. W latach 1995-1999 r. pełnił funkcję Architekta Miasta Krakowa oraz Dyrektora Wydziału Architektury Urzędu Miasta Krakowa. Obecnie prowadzi zajęcia na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych w Akademii Im. A. Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Laureat wielu konkursów architektonicznych i autor/współautor projektów m.in. : Ambasady Polskiej w New Delhi, Indie, Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Muzeum Tadeusza Kantora „CRICOTEKA” w Krakowie. Otrzymał Honorową Nagrodą SARP w 2016 roku.

Piotr Kempf

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Przez wiele lat związany z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 1 lipca 2015 roku Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Od początku swojej pracy w urzędzie wielką wagę przykłada do współpracy z mieszkańcami. Słucha ich potrzeb i oczekiwań, ale również stara się poprzez szereg działań angażujących mieszkańców, włączać ich w działania dotyczące terenów zielonych. Otwarty na innowacje. W ramach nowej jednostki stworzył m.in. Zespół Konserwacji Zieleni wyposażony w nowoczesny sprzęt, który odpowiada za pielęgnację dwóch najstarszych parków Krakowa. Wprowadził nowy system umów z wykonawcami odpowiedzialnymi za utrzymanie terenów zielonych – „Utrzymaj standard”. Zaskakuje wciąż nowymi pomysłami, energią i pozytywnym stosunkiem do świata.

Piotr Lewicki

Biuro Projektów Lewicki Łatak
Architekt, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Wydziału Architektury PK (dyplom w 1990 roku, praca doktorska 1999). W latach 1992-99 zatrudniony w Instytucie Projektowania Urbanistycznego PK, w latach 2003-2009 prowadził klasę mistrzowską na WAiSP Krakowskiej Szkoły Wyższej. Od 1988 roku współpracuje nieprzerwanie z Kazimierzem Łatakiem w pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak. Laureaci licznych konkursów, obaj projektanci otrzymali w listopadzie 2018 najważniejsze w Polsce architektoniczne wyróżnienie – Nagrodę Honorową SARP, a ostatnio także Nagrodę Architektoniczną „Polityki” za projekt Hali 100-lecia KS Cracovia z Centrum Sportu Niepełnosprawnych.

Konrad Myślik

Pisarz, publicysta
Pisarz i publicysta. Rzecznik Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa (założone w 1896 r.) Od 25 lat współpracownik Radia Kraków i - „Gazety Wyborczej”. Scenarzysta radiowy, telewizyjny (między innymi dla radia RMF FM i Telewizji Polskiej) i muzealny – dla kopalni soli w Bochni, pałacu Goetzów w Okocimiu czy Muzeum Ognia w Żorach. Praktyk PR od 20 lat. Jako wykładowca stale współpracuje z Archiwum Narodowym w Krakowie. Do niedawna pracownik Służby Cywilnej, rzecznik prasowy Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Marek Tarko

Małopolska Izba Architektów RP
Architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od 1991 roku prowadzi Pracownię Projektową Tarko. Zakresy projektów obejmują różne skale i funkcje. Od detalu architektonicznego, poprzez obiekty, zespoły obiektów, po rewitalizacje przestrzeni publicznych. Realizacje charakteryzują się dbałością o formę, funkcję i kontekst. Nagroda i wyróżnione w konkursie „Budowa Roku” oraz w konkursie „Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza”. Przewodniczący Rady Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP. Za pracę na rzecz zawodu architekta wyróżniony srebrną i złotą odznaką Izby Architektów RP.

Tadeusz Zając

Instytut Ochrony Przyrody, Polska Akademia Nauk
Dr hab., profesor w IOP PAN, gdzie kieruje Zakładem Ochrony Ekosystemów. Absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Autor ponad 100 publikacji z zakresu ochrony przyrody (m.in. w Biological Review, Biological Conservation, Aquatic Conservation, STOTEN), również autor licznych projektów wdrożeniowych dotyczących ekologii rzek, m.in. ochrony korytarza ekologicznego rz. Białej (POIŚ), zarządzania przyrodą doliny Wisły (EEA Grants), renaturyzacji rozlewisk rz. Nidy (LIFE+), koordynuje międzynarodowy projekt dotyczący ochrony fauny słodkowodnej w 22 krajach Europy (COST CA18239).